מגמות ומסלולים

בבית הספר הרב תחומי רמות יש מקום לכל אחד. כל תלמיד ותלמידה יכולים למצוא את מקומם במקצוע שהוא אוהב ולהשקיע בלימודים ברצון במגמה המתאימה לו.
בדף זה פרטנו עבורכם על כל מגמות בית הספר. אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

חוברת בחירת המגמות לתשפ"ג

מגמות בית ספר

אמנות

 • אמנויות העיצוב

  אם יש לך רעיונות? אם את/ה חושב/ת קצת אחרת? אם את/ה מחפש/ת עניין ואתגר בלימודים? אם את/ה חרוצ/ה ומשקיענ/ית? – בואו ללמוד עיצוב ואמנות במגמה שפותחת בפניכם עולם רחב לפיתוח מחשבה יצירתית. לימודי המגמה משלבים מחשבה יצירתית, גישה אסתטית וחשיבה מעשירה בדרך ליצירת פרויקט עיצוב.

חברה ורוח

 • לימודי ארץ ישראל

  מגמת לימודי ארץ ישראל הינה מקצוע אינטגרטיבי המשלב תחומי עניין מגוונים במקצועות ידיעת הארץ (גיאולוגיה, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה והיסטוריה) ומתמקד בלמידת הנושאים בשטח.

טכנולוגיה

 • הנדסה אזרחית ואדריכלות

  מגמת הנדסת בנייה ואדריכלות היא המקום בו עיצוב וחדשנות משנים את המקום בו אנו חיים. הלימודים במגמה מפגישים את התלמידים עם תחומי הבנייה והעיצוב ומקנים להם כלים להתפתחות מקצועית באחד הענפים המובילים, הכלכליים והיצירתיים ביותר.

 • תקשורת וחברה

  תכנית הלימודים של מגמת התקשורת היא תכנית היקפית הכוללת לימודים עיוניים ומעשיים כאחד. הלימודים העיוניים כוללים מחקר ביקורתי ומעמיק בנושאים תקשורתיים-חברתיים, בעוד הלימודים המעשיים שמים את הדגש על התלמיד הפועל והדינמי, אשר בונה את תוכן עבודתו ויוצר אותה יש מאין. המגמה מיועדת לתלמידים המתאפיינים בגישה מקורית, פתוחה, יצירתית וביכולת ביטוי גבוהה בעל-פה ובכתב. וכן, לתלמידים הרואים את...

 • הנדסת תוכנה בהתמחות סייבר

  תחום הנדסת התכנה והסייבר נתון בתקופה ממושכת של שינויים מהותיים, כגון: ניתוח מערכות בגישת מונחי עצמים, שפות עיליות מתקדמות, מערכות הפעלה ושילוב מערכות. תוכני הלימוד במגמת הנדסת תכנה וסייבר מבוססים על עקרונות המדע והטכנולוגיה המודרנית. הלימודים מתקיימים בסביבה ממוחשבת ובשימוש בתכנות ומערכות מתקדמות ביותר. התכנים הנלמדים מבוססים על ידע ושימוש במדעי הטבע, מתמטיקה ובעקרונות מדעיים...

מדעים

 • ביולוגיה

  הביולוגיה היא מקצוע מדעי המקנה ידע בסיסי וכלים להבנת גוף האדם ומורכבותו, הכרת חשיבות תהליכים מחזוריים בטבע וכן תהליכים מרמת המיקרו- בתא. הביולוגיה מקנה מיומנויות לימוד שונות ומגוונות, ומשלבת בין תכנית עיונית למעשית.

 • כימיה

  תחום הכימיה מתפרש ומתגלה בכל תחומי חיינו, בתחום הרפואה, תעשייה, קוסמטיקה, טקסטיל, צבעים, ועוד. לא היינו יכולים לתאר את חיינו וסביבתנו ללא הכימיה. לאור ההתפתחות המואצת שחלה בשנים האחרונות בתחומי המדעים והטכנולוגיה בארץ ובעולם כולו, יש חשיבות בלימודי הכימיה כחלק מהתפתחות זו.

 • פיזיקה

  הפיזיקה הוא המדע הבסיסי והיסודי לכימיה, ביולוגיה ולשאר הענפים של מדעי הטבע, הרפואה והטכנולוגיה. פיזיקה עוסקת בתיאוריות ותרגילים ברמות שונות, אשר נותנים מענה לתלמידים שמגלים עניין במקצועות מדוייקים ורוצים לדעת על יסודות המבנה של העולם הפיזי.

 • ביוטכנולוגיה

  תחום הביוטכנולוגיה הינו תחום העוסק בניצול מערכות ביולוגיות ברמה של אורגניזם שלם או חלקים ממנו, לפיתוחים חדשים בתחומי התעשייה, הרפואה ,החקלאות ואחרים. זהו תחום בעל פוטניצל כלכלי אדיר, התפתח מיום ליום. מערך הלימודים במגמה לביוטכנולוגיה חושף את התלמידים לענף מדעי מרתק הנמצא בתנופת התפתחות ומקרב אותם לנעשה בתעשייה ובמחקר תוך הדגשת האינטרדיסיפלינריות המאפיינת את המקצוע.